Το ταξίδι της ανακύκλωσης ξεκίνησε!

Την  Τετάρτη  10 Ιουνίου 2020  τα καπάκια φορτώθηκαν και ξεκίνησε το μεγάλο τους ταξίδι της ανακύκλωσης  για να μεταμορφωθούν σε εκπαιδευτικό υλικό για τους μαθητές των ειδικών σχολείων της Πάτρας. Το σχολείο μας για τη συμμετοχή του στη δράση «Τα ευέλικτα καπάκια» συγκέντρωσε 187 κιλά καπάκια, δηλαδή σχεδόν 200 κιλά, όπως και την περσινή χρονιά! Συγχαρητήρια σε όλους για τη φιλότιμη  προσπάθεια!

Εξάλλου, έχει γίνει συνήθεια  τώρα πια, δε χρειάζεται να μας εξηγούν τι μπορεί να προσφέρει η συλλογή των πλαστικών πωμάτων. Συνεχίζουμε να συλλέγουμε, γιατί η δράση έχει διαρκή χαρακτήρα …..και την επόμενη χρονιά!

Τελειώνοντας θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την υποστήριξη και ιδιαιτέρως την οικογένεια Βρόντου που για τρίτη συνεχόμενη χρονιά προσφέρθηκε να μεταφέρει στον τόπο παραλαβής  τα καπάκια!  Και του χρόνου!