Ενημέρωση για το πρόγραμμα προληπτικής οδοντιατρικής φροντίδας “Dentist pass” του Υπουργείου Υγείας»

ΕΞΕ-124828-2023-Ενημέρωση-για-το-πρόγραμμα-προληπτικής-οδοντιατρικής-φροντίδας-_Dentist-pass_-του-Υπουργείου-Υγείας»-

Εσωτερικός κανονισμός

Στη συνέχεια μπορείτε να βρείτε τον εγκεκριμένο Εσωτερικό Κανονισμό Λειτουργίας του Δημοτικού Σχολείου Χαλανδρίτσας για το σχολικό έτος 2023-2024.

σχολικός-κανονισμός-2023-24

Μηνιαία ενημέρωση γονέων

Αγαπητοί γονείς,
Η τακτική μηνιαία ενημέρωση των γονέων, θα γίνεται την πρώτη εβδομάδα κάθε μήνα, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα στο χώρο του σχολείου.

ενημέρωση-γονέων

Τακτική μηνιαία ενημέρωση των γονέων, για τον μήνα Οκτώβριο

Αγαπητοί γονείς,
Η τακτική μηνιαία ενημέρωση των γονέων, για τον μήνα Οκτώβριο, θα γίνει σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα στο χώρο του σχολείου.

ενημέρωση-μήνας-Οκτώβριος

Συμβουλές προς τους γονείς, για ένα χαρούμενο και ασφαλές καλοκαίρι

Από τον κ. Χολέβα Νικόλαο, Σύμβουλο Εκπαίδευσης 7ης Θέσης Δασκάλων Π.Ε. Αχαΐας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες συμβουλές για τα παρακάτω θέματα:

• Προτάσεις προς τους γονείς των μαθητών Α΄ τάξης για αξιοποίηση των καλοκαιρινών διακοπών
  • Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων στις αγροτικές περιοχές
  • Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων στη θάλασσα

Προτάσεις-προς-τους-γονείς-μαθητών-Α-τάξης

Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων στις αγροτικές περιοχές

Έντυπο-1

Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων στη θάλασσα

Έντυπο-2

Τουρνουά ανακύκλωσης μπαταριών “Μεγάλοι-Μικροί κυνηγοί”

Συμμετοχή του σχολείου στο 2ο Πανελλήνιο Σχολικό τουρνουά ανακύκλωσης μπαταριών μια πρωτοβουλία της ΑΦΗΣ και της Οργάνωσης Γης με τίτλο: «Μεγάλοι-Μικροί κυνηγοί».
Είναι μία δράση ευαισθητοποίησης των μαθητών/τριών απέναντι στην ανακύκλωση μπαταριών. Στη δράση αυτή μπορεί να συμμετέχει όλη η οικογένεια συγκεντρώνοντας σε ειδικό σημείο στο σπίτι όλες τις χρησιμοποιημένες μπαταρίες, προτού καταλήξουν στον κάδο ΑΦΗΣ του σχολείου.
Τα σχολεία κατηγοριοποιούνται σε 3 κατηγορίες:
α) Κατηγορία: Σχολεία με 1-50 παιδιά
β) Κατηγορία: Σχολεία με 51-100 παιδιά
γ) Κατηγορία: Σχολεία με 100+ παιδιά

Οι 1οι & 2οι νικητές, από κάθε κατηγορία από τα σχολεία που συμμετέχουν, θα κερδίσουν ένα rubberfloor για το προαύλιο (80 τ.μ.) και ένα tablet για κάθε δάσκαλο.
Ο 3οι νικητές από κάθε κατηγορία θα κερδίσουν: Ένα laptop.
Οι 4οι νικητές από κάθε κατηγορία θα κερδίσουν: Ένα πολυμηχάνημα (εκτυπωτής/scanner).
Οι 5οι νικητές από κάθε κατηγορία θα κερδίσουν: Κασετίνες για όλους τους μαθητές.
Οι 10 πρώτοι κάθε κατηγορίας θα κερδίσουν: Μπλουζάκια Ενθάρρυνσης Ανακύκλωσης για όλους τους μαθητές.

Εσωτερικός κανονισμός

Στη συνέχεια μπορείτε να βρείτε τον εγκεκριμένο Εσωτερικό Κανονισμό λειτουργίας του  Δημοτικού Σχολείου Χαλανδρίτσας για το σχολικό έτος 2022-2023.

ΔΣ-Χαλανδρίτσας-2022-23_signed-1