«41 Χρόνια ‘ΦΛΟΓΑ’. Αγάπη δίχως όρους…»

Σας ενημερώνουμε ότι και φέτος θα ζωντανέψει η καθιερωμένη πλέον ανοιχτή εορταστική εκδήλωση με θέμα: «41 Χρόνια ‘ΦΛΟΓΑ’. Αγάπη δίχως όρους…», που συνδιοργανώνεται από το Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «ΦΛΟΓΑ», Τμήμα Πάτρας, και το Τμήμα Αγωγής Υγείας της Π.Ε. Αχαΐας. Ευρύτερος στόχος της εκδήλωσης είναι η ευαισθητοποίηση των συμμετεχόντων για τον καρκίνο στα παιδιά, η διάδοση του μηνύματος της ΦΛΟΓΑΣ και η γνωστοποίηση του έργου της. Παιδαγωγικός στόχος της εκδήλωσης αποτελεί η βιωματική εμπλοκή των μαθητών σε ζητήματα εθελοντικής προσφοράς και συνεργασίας για την επίτευξη υψηλών στόχων.Ημέρα πραγματοποίησης το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου και ώρα 10.00 – 14.00. Τόπος διεξαγωγής ο πεζόδρομος της οδού Ρήγα Φεραίου. Το σχολείο θα είναι εκεί!!