Δράση για την Ημέρα του βιβλίου

Την Τετάρτη, 3 Απριλίου 2024 με αφορμή την Ημέρα του Παιδικού Βιβλίου προγραμματίστηκε δράση  μικρής διάρκειας στον χώρο του σχολείου αφιερωμένη στη λογοτεχνία και στο βιβλίο. Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει παρουσιάσεις από τους μαθητές/τριες  πρωτότυπων ποιημάτων, τραγουδιού και δραματοποιήσεις εμπνευσμένες από τα βιβλία της  συγγραφέα κ. Σοφίας Μαντουβάλου. Στη συνέχεια, θα ακουστεί αφήγηση του παραμυθιού με τίτλο: «Η κόρη και το λιοντάρι» από τον εκπαιδευτικό Δημήτρη Τούλιο ΠΕ70 με μουσική και τραγούδι από την εκπαιδευτικό Σοφία Κουφού ΠΕ70.Την εκδήλωση θα παρακολουθήσουν και οι γονείς των μαθητών του σχολείου μας  και οι μαθητές/τριες του Δημοτικού Σχολείου Λεοντίου. Χώρος  πραγματοποίησης η Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου και Ώρα :10.00 -11.30 π.μ.