Αγώνες μίνι ποδοσφαίρου

Αγαπητοί γονείς,

Σας κάνουμε γνωστό ότι, την Τετάρτη, 29 Μαΐου 2019 το πρωί έχει προγραμματιστεί από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής & Σχολικού Αθλητισμού της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας να γίνουν αγώνες μίνι ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων Δήμου Ερυμάνθου. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στα γήπεδα του Κτήματος Γουρδούπη στην περιοχή Ρέντες Χαλανδρίτσας, στους οποίους συμμετέχει το σχολείο μας με τους  μαθητές της Ε΄ και  της ΣΤ΄ τάξης. Η μετάβαση στο χώρο και επιστροφή στο σχολείο είναι δωρεάν. Τη μίσθωση του λεωφορείου ανέλαβε ο Αντιδήμαρχος Παιδείας του  Δήμου Ερυμάνθου, κ. Απόστολος Βγενόπουλος και τον ευχαριστούμε γι’ αυτό. Ακόμα, θερμές ευχαριστίες στον κ. Παναγιώτη Θεοδωρόπουλο, Ειδικό Παθολόγο, Πρώην Διευθυντή του Κέντρου Υγείας Χαλανδρίτσας, ο οποίος αμισθί  θα προσφέρει υπηρεσίες κατά τη διάρκεια των αγώνων. Τέλος , να ευχαριστήσουμε και το Κτήμα Γουρδούπη για τη φιλοξενία.

Η Δ/ντρια  του σχολείου

Σοφία  Πασχαλίδου