Συλλογή τροφίμων και είδη πρώτης ανάγκης για την Κιβωτό Αγάπης

Στόχος της δράσης είναι η ευαισθητοποίηση όλης της σχολικής κοινότητας σε ζητήματα που αφορούν την ισότιμη πρόσβαση ατόμων με αναπηρία, αλλά  και η βιωματική εμπλοκή των παιδιών  σε θέματα που απαιτούν την εθελοντική προσφορά και τη συνεργασία. Για να εναρμονιστούμε με το πνεύμα των Χριστουγέννων, Το Νηπιαγωγείο, το Δημοτικό Σχολείο σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων &Κηδεμόνων Χαλανδρίτσας συγκεντρώνουμε  είδη πρώτης ανάγκης& είδη καθαριότητας για την ενίσχυση του ιδρύματος της “Κιβωτού Αγάπης”. Πρόκειται για  το Άσυλο που λειτουργεί στην Πάτρα και φιλοξενεί παιδιά, αλλά και ενήλικες με αναπηρία από όλη την Ελλάδα. Η λειτουργία του  στηρίζεται σε μεγάλο βαθμό στον τομέα της διατροφής και ένδυσης  στις προσφορές των απλών πολιτών. Γι’ αυτό μπορείτε να φέρετε στο σχολείο μέχρι το τέλος Ιανουαρίου 2023:Τυρί φέτα, τυρί για τρίψιμο, γάλα εβαπορέ, κριθαράκι,αστράκι, πεπονάκι, σισαμάκι, διάφορα ζυμαρικά, ρύζι, ζάχαρη, χυλοπίτες, τραχανά, φακές, φασόλια, λάδι, παιδικές κρέμες, ντοματοπολτό, πάνες ακράτειας Νοlarge&X-large, σαμπουάν, αφρόλουτρα, παιχνίδια και βιβλία σε καλή κατάσταση που δεν χρειάζεστε.