Να τα πούμε;

Στα πλαίσια των εορταστικών εκδηλώσεων εν όψει των Χριστουγέννων, οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης με συνοδό τη δασκάλα τους κ. Αλεξάνδρα Κεραμίδα επισκέφθηκαν τον Δήμαρχο του Δήμου Ερυμάνθου κ. Θεόδωρο Μπαρή. Τηρώντας την παράδοση του τόπου τους, τραγούδησαν τα κάλαντα στον Δήμαρχο και το προσωπικό του Δήμου, αντάλλαξαν ευχές με όλους, απόλαυσαν τα γλυκά που τους προσφέρθηκαν και ανανέωσαν το ραντεβού τους με τον κ. Μπαρή για τη νέα χρονιά, ώστε να συζητήσουν μαζί του για τον τρόπο αυτοδιοίκησης της περιοχής, να του θέσουν τα δικά τους ερωτήματα και τους προβληματισμούς τους ως δημότες.

Εκτός από το γραφείο του Δημάρχου, τα παιδιά επισκέφθηκαν και τραγούδησαν τα κάλαντα στο Κέντρο Υγείας Χαλανδρίτσας, το Ταχυδρομείο, το Αστυνομικό Τμήμα Χαλανδρίτσας και το Πυροσβεστικό Κλιμάκιο, δίνοντάς τους και από μία ευχετήρια κάρτα. Τέλος , θερμές ευχαριστίες στο ΚΤΕΛ Αχαΐας που φρόντισε για τη δωρεάν μεταφορά των μαθητών μας.