Διασκέδαση σε αποκριάτικους ρυθμούς

Την Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας το καθιερωμένο αποκριάτικο πάρτι. Με τη συνεργασία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και των δασκάλων οργανώθηκε ένα υπέροχο πάρτι, το οποίο θα θυμόμαστε για πάντα!

Το πάρτι ήταν ιδιαίτερα διασκεδαστικό! Οι μαθητές με τις μάσκες τους και τις εντυπωσιακές στολές τους, άλλες φανταχτερές, άλλες αστείες, άλλες τρομακτικές και άλλες που ταίριαζαν με την προσωπικότητά τους, έδωσαν έναν ιδιαίτερο τόνο στο ήδη υπέροχο πάρτι. Έτσι, μπήκαμε για τα καλά στο κλίμα και διασκεδάσαμε χορεύοντας. Οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης χορέψαμε τη “σκούπα”, έναν παραδοσιακό αποκριάτικο χορό της Λέρου.

Από το πάρτι δεν έλειψε ο μπουφές με νόστιμα κεράσματα. Η προθυμία των μαμάδων να μας προσφέρουν το κατιτίς τους μας συγκίνησε και τις ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας! Στο τέλος έγινε η κλήρωση της λαχειοφόρου με πλούσια δώρα που είχαν προσφερθεί από διάφορα τοπικά καταστήματα.

Όλα τα παιδιά έδειξαν με το χαμόγελό τους την ευχαρίστηση και τη χαρά τους! Και του χρόνου με υγεία και καλή σαρακοστή!

Οι μαθητές τη ΣΤ΄ τάξης