Παγκόσμια Ημέρα των Δικαιωμάτων του Παιδιού

Το Κέντρο Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας καιτο Κέντρο Μαθησιακής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης Πάτρας των Παιδικών Χωριών SOS, με αφορμή τον εορτασμό των 5 χρόνων λειτουργίας τους, αλλά και την Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού, προγραμμάτισε μια σειρά δράσεων. Μέρος αυτών αποτέλεσε η έκθεση που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 19 Νοεμβρίου  στον  Έσπερο στην πλατεία Γεωργίου στην Πάτρα από δημιουργικές κατασκευές, παιδιών που φοιτούν στα Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της περιοχής με στόχο να ευαισθητοποιήσουν και να ενημερώσουν την κοινότητα για τα Δικαιώματα των Παιδιών χρησιμοποιώντας τη «φωνή» των ίδιων των παιδιών. Το σχολείο μας συμμετείχε στην έκθεση με έργα των μαθητών/τριών της Γ΄,Δ΄ και ΣΤ΄ τάξης. Συγχαρητήρια στις ωραίες ιδέες των παιδιών!