Τελευταία μέρα στο σχολείο

Την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020, ημέρα λήξης των μαθημάτων του διδακτικού έτους 2019-20,πραγματοποιήθηκε μικρής διάρκειας εκδήλωση για τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Φέτος λόγω των ειδικών συνθηκών που διαμορφώθηκαν με την πανδημία δεν τα καταφέραμε να οργανώσουμε μία γιορτή αποφοίτησης όπως την είχαμε σχεδιάσει.

Αρχικά, έγινε μία ολιγόλεπτη παρουσίαση του Ευρωπαϊκού Προγράμματος   e-twinning “in your shoes” από τους μαθητές της Στ΄ τάξης  και την εκπαιδευτικό της Αγγλικής κ. Δήμητρα Διαμαντοπούλου.

Αργότερα, ζήσαμε ,για λίγο όμως, μερικές από τις όμορφες  στιγμές που περάσαμε μαζί τα τρία τελευταία χρόνια, οι οποίες αποτυπώθηκαν σε ένα αναμνηστικό λεύκωμα φωτογραφιών DVD  το οποίο μοιράστηκε στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης.

Ακόμα, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων  φρόντισε  να βρεθούμε ξανά με τα αναμνηστικά  που δώρισε στους μαθητές .

Σε κλίμα συγκίνησης και αγάπης οι μαθητές αποχαιρέτησαν τους συμμαθητές τους μελωδικά  και  τους ευχήθηκαν: « Καλό καλοκαίρι και Ραντεβού τον Σεπτέμβρη

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τα γλυκά και αναψυκτικά  που μας πρόσφεραν!