Τρεχάτε και αρχίζει το ματς!

Σήμερα Παρασκευή 27 Μαΐου  πραγματοποιήθηκε το 2ο τουρνουά σχολικών αγώνων μίνι ποδοσφαίρου για τα Δημοτικά Σχολεία Βασιλικού, Ερυμάνθειας, Σταυροδρομίου, Φαρρών και Χαλανδρίτσας Δήμου Ερυμάνθου στις εγκαταστάσεις του Prevedos Center στο Βασιλικό.

Ευχαριστούμε την Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Σοφία Ταλαγάνη και Αντιδήμαρχο Καθαριότητας, Φωτισμού και Κοινωνικής Πολιτικής κ. Εύα Μπερδένη  που υποστήριξαν τη δράση. Ευχαριστούμε τη Διευθύντρια του Κέντρου Υγείας Ερυμάνθειας κ. Μαρίνα Καρδαρά και το νοσηλευτικό προσωπικό που πρόσφεραν τις  Πρώτες Βοήθειες στους/στις  μικρούς/μικρές ποδοσφαιριστές και ποδοσφαιρίστριες κατά τη διάρκεια των αγώνων. Ακόμα, θερμές ευχαριστίες  στον ιδιοκτήτη των εγκαταστάσεων κ. Λουκόπουλο για τη φιλοξενία, στους υπεύθυνους Φυσικής Αγωγής της Δ/νσης Π.Ε. Αχαΐας κ. Αναστάσιο Μιχαηλίδη και κ. Γεώργιο Παπαδόπουλο για την διοργάνωση και τέλος στους Γυμναστές μας που ανέλαβαν τη διαιτησία και την ευθύνη υλοποίησης της δράσης.

Μαθητές και μαθήτριες  γνωρίστηκαν,  δοκίμασαν τις δυνάμεις τους ,έπαιξαν με πάθος και βγήκαν όλοι  νικητές! Κάποιοι μάλιστα χάρηκαν που βρέθηκαν με αγαπημένους φίλους.

Τελικά, είναι ωραίο να βρίσκεσαι με φίλους! Είναι ωραίο να χαίρεσαι το παιχνίδι και να ομολογείς πως αξίζει να βρισκόμαστε να παίζουμε, πότε να κερδίζουμε και πότε να χάνουμε. Έτσι είναι το παιχνίδι!!

2ο τουρνουά αγώνων ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων Δήμου Ερυμάνθου

Την Παρασκευή, 27 Μαΐου 2022 το πρωί έχει προγραμματιστεί από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής & Σχολικού Αθλητισμού της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας αγώνες μίνι ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων Δήμου Ερυμάνθου. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν  στις εγκαταστάσεις του PREVEDOS CENTER στον Πρέβεδο Αχαΐας, στους οποίους συμμετέχει το σχολείο μας με τους  μαθητές της Δ΄, Ε΄ και  της ΣΤ΄ τάξης. Η μετάβαση στο χώρο και επιστροφή στο σχολείο είναι δωρεάν. Τη μίσθωση του λεωφορείου ανέλαβε το σχολείο.Ακόμα, θερμές ευχαριστίες στον κ. Παναγιώτη Θεοδωρόπουλο, Ειδικό Παθολόγο, Πρώην Διευθυντή του Κέντρου Υγείας Χαλανδρίτσας, ο οποίος αμισθί  θα προσφέρει υπηρεσίες κατά τη διάρκεια των αγώνων. Τέλος , να ευχαριστήσουμε και τη Διεύθυνση των εγκαταστάσεων του Prevedos center για τη φιλοξενία.